A munkahelyi stressz hatásai

2017.08.23.

A munkahelyi stressz hatásai

Az életünk része, de hogyan befolyásolja az egészségünket a stresszes munka? Egy új, az International Journal of Epidemiology című folyóiratban megjelent cikk szerint, az alacsony fizetésű és a nagyon stresszes munkahelyeken foglalkoztatott emberek valójában sokkal rosszabb egészségügyi helyzettel rendelkeznek, mint a munkanélküliek.

Bizonyíték van arra is, hogy a munkahelyek minősége fontos az egészség és a jólét szempontjából, noha egyes tanulmányok szerint az alacsony színvonalú munkát végző emberek még mindig jobbak az életminőség és a jólét szempontjából, mint a munkanélküliek. Nem feltétlenül az anyagi kereset szögéből vizsgálva, hanem hogy a munkából adódó feszültség, hogyan hat az egyén egészségére.

A brit munkanélküli hivatal által szolgáltatott adatok alapján lehetett nyomon követni, hogy az emberek, mégis milyen mentális és szellemi átalakuláson mentek át azután, hogy kiléptek a stresszes környezetükből. A kutatásban 35-75 év között voltak a vizsgált alanyok és több mint 1100 ember szerepelt benne.


"A munkaminőségét nem lehet figyelmen kívül hagyni az egészségügyi érdekekben"


"Ahogy a jó munka jó az egészségügynek, emlékeznünk kell arra is,
hogy a rossz minőségű munka káros lehet az egészségre."


- mondta a kutatás vezető szerzője, Tarani Chandola, a Manchester Egyetem orvosi szociológiájának professzora.

Súlyos egészségügyi problémáktól tudjuk megvédeni magunkat, ha előrelátók vagyunk. Többek közt az emésztési zavaroktól, magas vérnyomástól, szív és érrendszeri problémáktól.

A krónikus stressz elkerülése érdekében fontos, hogy a munkavállalásnál figyelembe vegyük ezt a tényezőt is hogy mennyi feszültséget okoz számunkra, illetve hogy ezt miként tudnánk levezetni.



Forrás: sciencedaily.com