Húsvéti meglepetés anyunak

- Írta: SzN

Címkék: meglepetés ötlet
Húsvéti meglepetés anyunak

A só-liszt gyurmából készített tárgyak, figurák nagy előnye, hogyha kiszáradnak, teljesen kemények lesznek, így nagyszerű ajándék készíthetők belőle. Aki karkötőt, nyakláncot szeretne, apró golyókat is készíthet, amelyekre azután gyufaszállal fúrhat lyukat. Műveidet, ha megszáradtak, ki is festheted, ha pedig a vízhez egy tubus temperát keversz, egyből színes gyurmát kapsz.

Hogyan készül a mécsestartó?

Egy kicsi, de elég széles szájú dunsztosüveg (mondjuk amiből kistestvéred már kiette a bébiételt) pont megfelel a célnak. (Ha bizonytalan vagy, kérj egy mécsest, és nézd meg, átfér-e az üveg száján.)

  1. Mosd el és töröld szárazra az üveget!
  2. Egy nagy, kiterített újságpapíron nyújtsd ki a gyurmát olyan vékonyra, mint a kisujjad. (ha nincs nyújtófád, egy sörösüveg is pompás nyújtóeszköz lehet, de vigyázz, hogy ne törjön el, és hogy ne az ujjadat „nyújtsd ki” vele…)
  3. Vond be az üveget a kinyújtott gyurmalappal. Ahová nem jut gyurma, oda toldj be egy kisebb darabkát a maradék gyurmából.
  4. Ha már az alját és a szélét is szépen befedted az üvegnek, következhet a „lyukasztás”. Egy szívószállal szúrj köröcskéket az üveget borító gyurmalapba – ezeken keresztül kandikál majd ki a mécses fénye. A szívószálat használva készíthetsz virágformát is: a közepe egy lyuk, a középső körtől kissé távolabbra szúrt köröcskék szirmai is lyukak lehetnek – és már szinte készen is van a tavaszköszöntő mécsestartó.
  5. Ha színes gyurmát használtál, akkor akár aprócska gyöngyöket is belenyomkodhatsz a mécsestartód falába, díszítésképpen. Akár meg is hempergetheted az előzőleg tálcára kiszórt gyöngyökben az üveget, vagy egy ovális, tojásformájú részt kijelölve apró gyufafej-pontokkal illesztheted a lyukakba a kissé nagyobb gyöngyöket…
  6. Ha elkészültél, művedet tedd biztonságos helyre, ahol jól szárad – például a szobádban a radiátor pont megfelel e célnak. Most már ne tegyél alá újságpapírt, mert beleszárad, inkább kistányérra helyezd.
  7. Ha fehér gyurmát használtál, és már kiszáradt a mécsestartód, vízfestékkel díszítheted, festhetsz rá virágokat vagy például húsvéti tojásokat és egy nyuszit. A festék azonban plusz száradási időt igényel, ami több óra is lehet!
  8. Ha végképp elkészültél, anyukád hajlakkjával alaposan fújd körbe a művet, így szépen csillogni fog, és nem utolsó sorban tartósabb lesz! Várj öt percet, amíg megszárad.
  9. Amikor eljön a nagy nap, kérj édesanyádtól egy mécsest, helyezzétek együtt meggyújtva az üvegbe, és gyönyörködjetek a fényében!

Szakértőink

dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész
Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész
dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus



Bezár