Mennyire káros a szolárium? II.

2014.02.21.

Mennyire káros a szolárium? II.

Európa egyre több országában tiltják meg a 18 év alattiaknak a szolárium használatát, egészségügyi okokból kifolyólag.  

A lebarnult bőr az egészség jele

Tévhit! Az egyszerű magyarázat a bőrszínváltozásra, hogy a bőrünk sérült, károsodott. Nem csak a bőrünk sérülhet, de szemünk is, ha nem viselünk valamilyen védőszemüveget a szoláriumban.

Ahhoz, hogy lebarnuljak, le kell égnem

Egyáltalán, nem igaz! Amikor már leégtünk, vagy rákvörösek vagyunk, egyértelmű jele a bőrünknek, hogy nagyon komolyan károsodott. Az UV sugarak képesek nagyon mélyre hatolva károsítani a DNS-ünket a bőrünkben. Ha már ez történik, sokkal nagyobb a rák kialakulásának veszélye. Amennyiben nagyon fehér vagy szeplős a bőrünk, fokozottan veszélyeztetettek vagyunk.

Minél többet vagyok szoláriumban, annál szebb lesz a bőröm barnulása

Nem érdemes ezt szem előtt tartani! Mindenkinek megvannak az úgymond barnulási határai. Teljesen mindegy mennyi időt töltünk napon, egy idő után nem barnulunk tovább. Ha siettetjük a barnulást, tehát 24 órán belül többször napozunk, nem teszünk vele jót a bőrünknek. A szolárium barnulás elveheti bőrünk simaságát, durvává, érdessé és ráncossá teheti.

Fiatal vagyok, nem kell a szolárium által okozott problémákkal törődnöm

Ne kockáztassunk! Nem mindig lehet ugyanis látni az UV sugarak által okozott sérüléseket. Többnyire kell egy kis idő, mire megjelennek a bőrön a tünetek. De bármikor is szoláriumban vagyunk, mindig károsítani fogjuk a bőrünket, és ezeket a sérüléseket nem lehet megállítani. Ha már annyira durva sérülései vannak a bőrünknek, könnyen a műtőasztalon találhatjuk magunkat és egy hatalmas seb fog emlékeztetni a szoláriumra utána…Egy utolsó adat: a melanoma a második leggyakoribb rákos betegség a 20-39 évesek között és végzetes kimenetelű lehet…