Menyegző a vízparton

- Írta: DÁ

Menyegző a vízparton

Ahogy minden házasságban vannak hullámvölgyek, úgy igaz ugyanez a vízparti esküvőkre is.
Íme öt tipp annak érdekében, hogy minél jobban sikerüljön a speciális menyegző!

1. Mint minden szabadtéri esküvő esetében, úgy a vízparton is az időjárás kegyeire bízzuk magunkat. Ez azt is magában foglalja, hogy óvintézkedéseket kell tenni az esetleges rossz idő esetére is. Az eső nem feltétlenül teszi tönkre életünk egyik legfontosabb napját, hiszen a napernyők esernyőnek is használhatók, és akár művészien is elhelyezhetjük őket a maguk szép színeivel. Nyilván nem kényelmes ernyővel az anyakönyvvezető elé járulni, de még ennek is meg lehet a maga bája. Ugyanakkor ne ringassuk illúziókba magunkat: ha tényleg szélsőségesre fordulnának a körülmények, semmiféle szép díszítő elem nem teszi romantikussá a vihart, mindenki kínszenvedésként éli majd meg az eseményt. Vagyis mindenképpen tartsunk fent egy közeli fedett épületet a biztonság kedvéért, még akkor is, ha az csak egy kávézó. Ha nincs ilyen a környéken, béreljünk ki egy nagy fedett sátrat.

2. Vízparti esküvőn akár kényelmetlen is lehet a túl konvencionális, formális öltözék, főleg, ha a strand partját például homokkal töltötték fel. Ez Magyarországon nem túl gyakori, de létezik. Ilyen környezetben beleférnek a lazább kiegészítők, könnyedebb ruhák. Ha igazán merészek vagyunk, akár még matracokat is elhelyezhetünk a székek mellett – végülis miért ne? Vidám, világos színekben gondolkozzunk.

3. Szabadtéren mindig bonyolultabb megoldani a hangosítást, bár természetesen távolról sem lehetetlen. Ha mégsem akarunk ilyesmivel bíbelődni, egyszerűbb élőzenével rendezni a kérdést – a muzsikusoknak egyrészt egyszerűbb azt mondani, hogy menjenek arrébb pár méterrel, ha éppen rossz irányból fúj a szél, és elviszi a hangot, másrészt például egy fuvolást nem is kell felerősíteni.

4. Ha emberek százait akarjuk vendégül látni, ne rendezzünk vízparti esküvőt! Minél többen vannak jelen, annál kevesebbet látnak és főleg hallanak majd a ceremóniából. Arról se feledkezzünk meg, hogy aligha csak a mi vendégeink lesznek közel és távol, vagyis tényleg csak a boldogító igent mondjuk ki a szabadban. A fogadáshoz, vacsorához, bulihoz ilyenkor is praktikusabb a zárt hely, mert itt biztosan nem lesz jelen senki olyan, aki megzavarhatja a sorsdöntő perceket, és megspórolhatjuk a bámészkodókat, leselkedőket is.

5. Lazuljunk el, és ne ragaszkodjunk nagyon mereven mindenhez, amit előre elképzeltünk, készüljünk fel a váratlan dolgokra is. Ha csontszáraz kánikulát ígértek, ám hirtelen elbújik a nap és szemerkélni kezd az eső, az sem a világ vége, nevessünk rajta bosszankodás vagy kesergés helyett. Semmi olyat ne viseljünk vagy helyezzünk el a környéken, ami nem bír el egy kis koszt vagy pótolhatatlan. Vigyünk magunkkal luftballonokat, amiket szabadon lehet engedni a hirtelen támadt viharban. És ha valami kellemetlenség ér minket, gondoljunk arra, milyen jókat nevetünk majd rajta utólag, amikor az unokáinknak meséljük!


Szakértőink

Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus
dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész



Bezár