Nyolc tipp, hogy az ünnepek ne a fájdalomról szóljanak

Nyolc tipp, hogy az ünnepek ne a fájdalomról szóljanak

Az ünnepek tájékán, mikor elmerülünk a bolti forgatagban, vagy a nyolcfogásos karácsonyi vacsora menüjét tervezzük, ritkán jut eszünkbe, hogy fájdalom lehet a dolog vége. 

Pedig a bevásárlókörútra érdemes úgy gondolni, mint egy sporteseményre, amire készülni kell, ugyanis ilyenkor rengeteget cipekedünk, toporgunk, nyomakodunk, utána a vásárolt ajándékokat be kell csomagolni és ez bizony az edzetlen szervezet számára igen megterhelő lehet. 

Íme, nyolc jó tanács, hogy ne fájdalmas ünnepek következzenek:

1. Hidráció. Igyon meg legalább 2-2,5 liter vizet egy nap, esetleg még többet azokon a napokon, mikor nagy bevásárlást tervez. Az olyan italok, mint a kávé, tea, üdítőitalok, röviditalok vízelvonó hatásúak, ezért nem felelnek meg a célnak. 

2. Tartson szünetet! Az egész napos vásárolgatás közben ¾ óránként érdemes szünetet tartani. 

3. Kényelmes cipő. A hosszú vásárlás megterhelő lehet a láb számára. Olyan lábbelit érdemes viselni, aminek párnázott a talpa, és így a rétegek elnyelik a járás okozta ütődéseket, semmi esetre sem magas sarkút. 

4. Réteges öltözködés. Ajánlott rétegesen öltözködni, ami megvéd a kinti hidegtől. Az öltözetnél érdemes a kényelemre odafigyelni. 

5. Kevés holmi. A nagy válltáskákat ilyenkor érdemes otthon hagyni és csak a legszükségesebb holmikat bepakolni egy kicsi táskába, vagy hátizsákba. 

6. A fájdalmat minél előbb kell kezelni. Amikor fájdalom jelentkezik, minél hamarabb érdemes rá megoldást keresni, nem megvárni, hogy rosszabbodjon. 

7. Kényelmes testhelyzet az ajándékok csomagolásához. A padlón gubbasztva nem igazán lehet kényelmesen csomagolni. Időnként érdemes pozíciót váltani, egyszer odaállni az asztalhoz, a következő ajándéknál leülni az ágyra, aztán egy székre ülni stb. 

8. Nyújtson csomagolás előtt és után! Ha egy izmot használunk, azt az ellenkező irányba kell nyújtani. Például, ha előre hajoltunk, utána hajoljunk hátra.