Tévhitek a szexszel kapcsolatban

2012.06.22. - Írta: DA

Címkék: szerelem szex
Tévhitek a szexszel kapcsolatban

Fiatalabb korában mindenki számos ostoba tévhittel találkozott a szexet illetően, de ma már tapasztaltabbak és bölcsebbek vagyunk – vagy legalábbis annak hisszük magunkat, ugyanis még a felnőtt, rendszeres szexuális élettel rendelkező emberek körében is számos nem helytálló megállapítás él tényként.


Első tévhit: a férfiak 17-18 évesen, a nők 30-32 évesen érik el a teljesítőképességük csúcsát

Ebben a formában ez a gyakran axiómaként hangoztatott bölcsesség nem igaz. Tény, hogy a férfiak tesztoszteronszintje az említett korban a legmagasabb, ez azonban csupán egyetlen összetevő a szexuális teljesítőképességük vonatkozásában. A nők esetében pedig már csak azért nem áll meg a megállapítás, mert legtöbbjük ebben az életszakaszban kicsi gyereke(ke)t nevel, ami igen fáradságos munka, és nem feltétlenül abba az irányba hat, hogy naponta hatszor döntsék hanyatt a férjüket. Az viszont igaz, hogy minél többet szexelünk, annál több kedvünk támad gyakrabban ismételni a dolgot.

Második tévhit: G-pont igazából nem létezik

De létezik. Olyannyira, hogy legutóbb épp francia tudósok találtak fizikai jellegű bizonyítékot a milliók által keresett bűvös pont létezésére, de egyéni adottságoktól függ, hogy kinél vált ki az ingerlése mágikus erejű orgazmust, és kinél marad hatástalan vagy legalábbis a normálistól eltérő extra hatástól mentes. A pont a vagina felső részén helyezkedik el – ha valaki rálel, tudni fogja, hogy megtalálta.

Harmadik tévhit: a férfiakat zavarja, ha a partnernőjük szexuális segédeszközhöz nyúl

A férfiak többségét nemhogy nem zavarja, hanem egyenesen izgatja a gondolat, hogy partnerük magához nyúl akár eszközzel, akár anélkül. Ez többek között azt sugallja számukra, hogy a nő szereti a szexet – a vizuális élményről már nem is beszélve.

Negyedik tévhit: a férfiak nem képesek a többszörös orgazmusra

Ez a tévhit abból fakad, hogy sokan összekeverik a szexuális csúcspontot az ejakulációval, a kettő ugyanis nem esik egybe. Előbbi mértéke és száma valóban korlátozott, és időben is erősen behatárolt, ki mennyire képes – az ejakuláció nélküli orgazmuskészség viszont tanítható, speciális elszorítási és egyéb technikák léteznek rá. Az ilyen módon történő visszatartás gyakran olyan erős hatást eredményez, mint egy „hagyományos” orgazmus.

Ötödik tévhit: számít a méret

Ezt rendszerint a férfiak hiszik, pedig a nők többsége szerint nem ez a helyzet. Nyilvánvalóan létezik egy határ, ami alatt problémáról beszélünk, de a nagyobb méret egyrészt nem segíti a férfit abban, hogy például elérje az említett G-pontot, másrészt az átlagostól felfelé létező eltérés adott esetben akár komoly fájdalmat is okozhat. Viszont akár kisebb, akár nagyobb a pénisz az átlagosnál, mindkét esetben léteznek olyan pozitúrák, amelyekkel orvosolhatók a méret okozta problémák.

Hatodik tévhit: ha vízben szeretkezünk, nem lehet elkapni szexuális úton terjedő fertőzéseket

Dehogyisnem! Konkrétan jobban, mint száraz közegben. A víz elmossa a test természetes síkosítóit, és ezáltal fokozza a mikrosérülések kialakulásának veszélyét a nemi szerveken. Ilyenkor az óvszer sem tökéletes megoldás, a víz ugyanis ezt is gyengíti.

Hetedik tévhit: menstruáció alatt nem lehet teherbe esni

Már miért ne lehetne? Valóban kisebb rá az esély, mint egyébként, de távolról sem kizárt. A sperma a női testbe jutva még több mint egy héten át életképes marad, vagyis ha a havivérzés ideje alatt szeretkezünk, és nem sokkal utána jön az ovulációs szakasz, könnyen lehet részünk meglepetésben.

Nyolcadik tévhit: a pornó kizárólag a férfiakat izgatja

Számos tudományos kutatást végeztek a vizuális ingerek és az izgalmi állapot kialakulásának összefüggései tárgyában. Az agyhullámok változásai szinte mindegyiknél azt mutatták, hogy a nők közel olyan intenzíven reagálnak a szóban forgó képekre és filmekre, mint a férfiak. Az ugyanakkor tény, hogy az erősebbik nem az élet egyéb területein is sokkal fogékonyabb a vizuális jelenségekre, stimulálókra, így a férfiak gyakrabban néznek pornográf tartalmakat. Azt azonban tévedés kijelenteni, hogy a nőkre semmilyen hatással nincsenek a szexfilmek, szexképek.