Önkéntes motoros funkció visszanyerése

2017.11.15.

Önkéntes motoros funkció visszanyerése

Egy teljes gerincvelő sérüléssel rendelkező beteg, visszanyerte az önkéntes motorfunkcióját.

Egy Louisville-i Egyetem kutatója, aki teljes gerincvelő sérülést szenvedett, sajnálatosan elvesztette a motoros működési funkciót a sérülés alatti területen,de visszanyerte a lábát 6 évvel a sérülés után önként.

A tudományos jelentésekben ma közzétett tanulmány leírja a motorfunkció helyreállítását egy olyan kutatási résztvevőnél, aki korábban a gerincvelő epidurális stimulációjával (ESB) együtt hosszú távú aktivitási képzést kapott. A cikkben Susan Harkema, a Louisville-i Egyetem Kentucky gerincvelő-sérülésekkel foglalkozó kutatóközpontjának (KSCIRC) professzora és társult igazgatója és kollégái beszámolnak arról, hogy az eredeti képzést követő 34,5 hónap alatt a résztvevő minőségi alsó végtaggyógyuláson ment át.

"A tevékenységtől függő plaszticitás képes újra létrehozni a mozgás önkéntes ellenőrzését és az állatok teljes bénulásának az állását még néhány évvel a sérülés után" - mondta Harkema. "Ez új lehetőségeket nyit meg a helyreállítási alapú rehabilitáció számára nem csak a kompenzációs stratégiákkal való működés megtanulására, még a legsúlyosabb sérülésekre is.

"A krónikus, klinikailag teljes motívumú gerincvelő sérülésével foglalkozó négy kutató korábbi kutatása azt mutatta, hogy az ESE-vel - a gerincben lévő motoros neuronokhoz beültetett eszköz által szállított elektro-jelek - az aktivitás-alapú képzés - lehetővé tette a résztvevők állását és viszonylag finom önkéntes alsó végtagmozgások elvégzésére, amikor az ESES eszköz aktiválódott. Andrew Meas volt a tanulmány négy résztvevőjének egyike.

Az eredeti képzési protokoll az epidurális stimuláció segítségével napi egy órás, tevékenységalapú képzéseket tartalmazott. Ezekben az üléseken a résztvevők több hónapon keresztül állóképességre szakosodtak, ezt követte több hónapos edzés a lépcsőzetben.

Miután elvégezte a laboratóriumban kilenc hónapos képzési programot, mérje tovább a tevékenységalapú stand képzést otthon. Egy évig tartó független képzések után visszatért a laborba, hogy három hónapon át egy módosított tevékenységalapú képzési ütemtervet folytasson. A felülvizsgált edzés két napi egy órás edzést igényelt, és mind naponta tartott állást és lépést, mind epidurális ingerléssel.

"A humán idegrendszer súlyos gerincvelő sérülést okozhat néhány év múlva a megtörténte után, majd két évvel később - 6 évvel a sérülés után - látta a motorgyártást," mondta Rejc "Általánosan úgy gondolják, hogy egy évvel a sérülésektől fogva krónikusnak minősítik, és valószínűleg nem fog tovább javulni, ez az adat azt bizonyítja, hogy az emberi idegrendszer sokkal nagyobb hasznosítási képességekkel rendelkezik, mint a vártnál."

A Harkema laboratóriumában végzett kutatás finanszírozását a Christopher & Dana Reeve Alapítvány, a Leona B. és a Harry B. Helmsley Charitable Trust, a Medtronic és az Országos Egészségügyi Intézetek támogatják.

forrás: short health news