A fogamzásgátló mellékhatásai

Az orvos válaszol

2011.01.05. - Írta: S. Zsuzsa

A fogamzásgátló mellékhatásai

Történt velem 2010 nyarán egy olyan eset, amilyen szerintem 100 nőből csak 1 valakivel történhet meg.
2010 júniusában elkezdtem szedni a "Yasminelle" nevezetű fogamzásgátló tablettát, de ennek kezdeti szedésével be kellett vennem sajnálatos módon egy 72 órán belüli tablettát! (Ennek a tablettának a nevére nem emlékszem.) Miután beszedtem 2 havi adagot a fogamzásgátló tablettából, 2010. augusztus elején mellékhatás jelentkezett a gyógyszerektől, és mindennapos pánikrohamtól szenvedtem. Voltunk pszichológusnál, megkérdeztem a nőgyógyászomat is, de senki nem mondta, hogy a pánikrohamaim a gyógyszerek mellékhatásától vannak. A gyógyszer szedése előtt nem volt soha ilyen problémám, de miután kiment a szervezetemből a gyógyszerek hatása, ugyan olyan voltam, mint régen. A családom szerint csak ez okozhatta ezt a történést, mivel annyira felborult a hormonháztartásom, a nagy dózisú – főleg a 72 órán belüli – tablettától, hogy pánikrohamok jöttek rám. Nekem olyan kérdésem lenne Önhöz, hogy valóban okozhatta-e a gyógyszer szedése, illetve a másik gyógyszer beszedése? Most nem szedek semmilyen fogamzásgátlót, ezek után nem is merek sajnos, de az lenne a legbiztonságosabb...
Várva várt válaszát előre is köszönöm.
Remélem érthetően leírtam mindent!

Tisztelettel:    Zrena Izabella, Dévaványa

Kedves Izabella!

Valóban nagyon egyedi, talán furcsának is mondható az Ön által leírt eset.
Mindezek ellenére azt kell mondjam, igen, okozhatták a gyógyszerek a pánikrohamokat. Azt is helyben kell hogy hagyjam, még az is lehet, hogy a szedett gyógyszerek együttes hatása okozhatta. Ezt nyilván igazolva látja azzal, hogy a szedés, és a szervezetéből vélt kiürülés után a tünetek elmúltak.
Hagy hívjam fel a figyelmét, hogy bár a fogamzásgátló tablettákat nagy biztonságúnak tartjuk a terhesség kivédésében, nincsen 100%-os biztonsággal ható szer, illetve eszköz. A méhen belüli eszközök, közismert néven a spirálok is igen nagy biztonságot nyújtanak a nem kívánt terhesség kivédésében.
Bízom benne, hogy kérdésére kielégítően tudtam válaszolni.

Üdvözlettel:    S. Zsuzsa

Hozzászólások

csilla | 2011-06-25 13:25

2011.04.02-án szültem . 8 hetesen orvosi vizsgálatra mentem mondtam az orvosnak hogy amióta meg szültem vérzek de ő úgy tett természetes be adattam a depo proverát is de azóta sem szünt a vérzés pedig már a kisfiam 12 hetes. mitől van ez és kihez forduljak?
Szóljon hozzá!

Ellenőrző kód
Kérjük gépelje be a képen látható karaktereket! *

Bejelentkezés



Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Szakértőink

dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus
Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész




Szerelmes gondolatok

Milyen gyakran mondja el kedvesének, hogy szereti?






Horoszkóp

Horoszkóp Kos Horoszkóp Bika Horoszkóp Ikrek Horoszkóp Rák
Horoszkóp Oroszlán Horoszkóp Szűz Horoszkóp Mérleg Horoszkóp Skorpió
Horoszkóp Nyilas Horoszkóp Bak Horoszkóp Vízöntő Horoszkóp Halak
Bezár