Az audió élmény időnként reménykedő, néha baljós elemeket is tartalmaz, hiszen magának a teljes napfogyatkozásnak különböző fázisai vannak.
Az esemény elején, amikor a Hold elkezd bekúszni a Nap elé, magas hangszíneket használtak (ami a Holdat jelképezi), a hangerő fokozatosan emelkedik. A második fázisban, ami a totális fogyatkozás kezdete: itt a zenében a feszültség tovább fokozódik, egészen a teljes fogyatkozás pillanatáig.
A teljes fogyatkozás pillanatában a zene elhalkul, pont úgy, ahogy a fények is elhalványodnak.
Ezen a ponton, a teljes sötétség állapotában a zenében megszólalnak állathangok (béka, tücsök) is.
A totalitás ideje alatt, és a második fázisnál majdnem teljes a csend.
A zenemű a totalitás végével tovább folytatódik, de a zene itt már a feszült állapot csökkenését sugallja, és a reményt, ahogy a Hold mögül újra visszatér a fény. Ekkor a zene is "világosabbá" és sokkal aktívabbá válik. A madárcsiripelős hangok jelképezik a hajnalhoz hasonlatos eseményt. Ezt követően a zenei kompozíció már sokkal felemelőbb hangulatot sugall.
Az egész projekt úgy jött létre, hogy az AT&T megkérte Bruce Walker professzort, hozzanak létre egy olyan hangfájlt, ami lehetővé teszi a látássérültek számára is a Napfogyatkozás élményének megtapasztalását.
"A kutató laboratóriumunk a napfogyatkozás adatait felhasználva a vizuális információt hallható élménnyé fordította le, így a csökkent látók számára is elérhetővé, élvezhetővé tettük az eseményt."
Ez az első eset, hogy a kutatólaboratórium egy napfogyatkozás adatainak felhasználásával zenét komponált meg.
A különleges zene innen tölthető le:
https://www.dropbox.com/s/wy0i58077yi98bz/Eclipse_sonification_2-with-text-v4.mp4?dl=0
Forrás: sciencedaily.com