A nyugtató csökkenti a fogamzásgátló hatását?

2011.12.07.

A nyugtató csökkenti a fogamzásgátló hatását?

Kedves Doktor Úr/Nő!

A túlhajszoltság, stressz miatt éjjel nem tudok aludni, az elalvással még nincs gond, de éjszaka többször felébredek, és nem tudok visszaaludni. Az orvosom frontin nyugtatót írt fel és andante altatót. Napközben nem szedek nyugtatót. Érdeklődni szeretnék, hogy ezek a gyógyszerek csökkentik-e a Milligest fogamzásgátló hatását, amelyet reggel veszek be?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelt Kérdező!

Ismereteink szerint nincs kölcsönhatás a nyugtatók és a fogamzásgátló között.
Megnyugtatásként javaslom, olvassa el mind az altató-nyugtató, mind a fogamzásgátló beteg tájékoztatóját, ahol tájékozódhat az esetleges mellékhatásokról is.

Üdvözlettel:

Dr. Sánta Zsuzsa


Szakértőink

dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész
Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos
dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus



Bezár