A kutatók közel 500 felnőttet vizsgáltak ötéves perióduson keresztül, összegyűjtötték a közlekedés és légi közlekedés zajaira vonatkozó adatokat minden egyes személy lakhelyén. Miután számításba vették a kardiovaszkuláris rizikófaktorokat (beleértve a levegő szennyezettségét), azt találták, hogy minden 5-decibeles növekedés a 24 órás átlagos zajszintben 34%-kal növelte a szívroham, sztrók, és más súlyos szívbetegségek előfordulását.
Egy különleges agyi képalkotó eljárás segítségével a kutatók kimutatták, hogy a nagyobb zajszintnek való kitettség az amigdala emelkedő aktivitását eredményezi, ami az agy stresszt, szorongást és félelmet feldolgozó része. A túl nagy zajmennyiség az érrendszer gyulladásait is növelte, ami szintén kardiovaszkuláris problémákhoz vezet. Az eredmények közzététele 2019 november 26-án, az European Heart Journal-ban történt.
A szívbetegségre hajlamos embereknek, a tanulmány vezetője szerint érdemes tudatában lenni annak, hogy a súlyosan zajszennyezett környezet fokozott kockázati tényezőt jelenthet számukra.
https://www.health.harvard.edu/heart-health/how-noise-pollution-may-harm-the-heart