A lányra hirtelen tört rá a fejfájás, amely egyre erősebb lett, majd az iskolába menet összeesett. A diagnózisból megállapították, hogy az agydaganat a fejének jelentős részére kiterjedt. Az ezt követő hetek és hónapok a borzalmak időszakát jelentették Stefanie és családja számára.
Németországban évente átlagosan kétezer 18 éven alatti gyereknél diagnosztizálják a daganat valamely formáját. A kezelések ezután műtétekről, kemoterápiáról és sugárkezelésekről szólnak.
„A terápia idején szörnyen éreztem magam. Minden nap gyógyszereket kellett bevennem és sem előtte, sem utána nem volt szabad ennem. Most már jól vagyok, az orvosok szerint meggyógyultam” – mondta a már 18 éves Stefanie.
Az orvosok eleinte maguk sem gondolták, hogy a lány képes lesz kiheverni a betegségét, mert az agydaganata súlyosabb volt, mint ahogyan sejtették. A tudományos kutatás új eredményeit használták fel, amelynek a szakterülete az epigenetika. A biológia azon része foglalkozik ezzel, amely a tumor öröklődési információit hordozza. Stefan Pfister professzor és munkatársai a DNS öröklődési egységeit vizsgálták meg, és alkalmazták úgy a gyógyítás folyamán, hogy Stefanie felépüljön. A lány volt az első, akinél ezt a módszert a gyakorlatban kipróbálták, és sikerrel jártak. A további tapasztalatok azt mutatják, hogy a daganatos gyerekek 80 százalékát eredményesen gyógyítják, de ez arány az utóbbi időben egyelőre nem javult. Németországban a 18 éven alatti gyerekek esetében a daganatos betegség a második leggyakoribb halálozási ok.
Stefanie-t gyógyultnak minősítették, és visszatérhetett a megszokott hétköznapi életébe. Időnként azonban rutinvizsgálatra berendelik a kórházba. Gondolatai közben azon járnak, hogy érettségije után mivel foglalkozna szívesen. Lehet, hogy az orvostudományoknak szenteli az életét.
Forrás: tagesschau.de