A testi fájdalmakra való érzéketlenség ugyanis nagyobb csapás számukra, mintha maguk is átéreznek a zsigerig ható fájásokat.
Ingo Kurth, a Német Humángenetikai Intézet aacheni központjának vezetője most arra készül, hogy különleges vizsgálatoknak vesse alá a fiatalembert, amelynek része, hogy vért vesznek tőle. Az egyetemista fiú nem reagál a fájdalmakra. Képes a kezét forró vízbe tenni anélkül, hogy akárcsak felszisszenne is. Ha megoperálják, nincs szüksége érzéstelenítésre.
Minden egyéb téren a szervezet normálisan működik. Izzad, ha a nagy hőség, de bosszantja a csípősen fújó szél is. De ahogyan mindenki más, akik hasonló problémákkal küzdenek, nem áldásnak, hanem átoknak tartják a bajukat.
„Az emberek azt feltételezik, milyen hihetetlenül nagyszerű érzés, hogy tűröm a fájdalmat, és amolyan szuperhős vagyok. Pedig pont az ellenkezője igaz. Szeretnénk végre tudni, mi a fájdalom, és mit élnek át a társaink, amikor kínok gyötrik őket” – mondta Ingo Kurth.
Szülei azt mesélték el, hogy a fiú még kisgyerek volt, amikor furcsán viselkedett. Azt hitték róla, hogy mentálisan zavart. Semmi félelmet nem érzett, és csupa sebhelyek tarkították a lábát, kezét. Ötéves korában leharapta a nyelvét, és észre sem vette. Az orvosok arra hívták fel a figyelmet, hogy a fájdalom érzése a szervezet normális reakciója, és megvéd bennünket attól, hogy kárt okozzunk magunkban.
Miközben a gyógyszergyárak abban érdekeltek, hogy minél több és különfélébb fájdalomcsillapítókat fejlesszenek ki, elég kevés a remény arra, hogy a fájdalom előidézést kutassák. Betz azonban azt szeretné, hogy többet tudjon meg a fájdalomról, és átérezze mások szenvedéseit.
Forrás: BBC