Családi kötelék
Tisztelt Doktornő!
Honlapjukon olvastam a Passzív agresszív személyiségzavarról szóló cikket. Teljes mértékben anyósomra ismertem. Csatlakozom a cikk alatti olvasói kérdéséhez:
Mit lehet tenni, ha ilyen személyiség egy szülő?
Ha nem menekülök másik kontinensre, ahogy a lánya tette, akkor el kell viselnem, hogy pokollá teszi az életünket?
Volt, hogy kitiltottuk az otthonunkból, mert mindig úgy forgatja a lapokat, hogy kihozza belőlünk a legsötétebb...
Kiút a mély depresszióból
Kedves Doktor!
Az egészségi állapotom egyre csak romlik, már minden gyógyszert kipróbáltam és a depresszióból személyiségzavar majd skizofrénia lett.
1980-as születésű vagyok és 13 éve gyógyszereken élek. 1999 óta le vagyok százalékolva. A kérdésem, hogy van-e egy pici esélyem is, hogy jobban legyek, vagy gyógyítható ez?
Válaszát előre is köszönöm.
A függőség titokzatos tárgya
Valamennyi ember a fejlődés négy fázisán megy keresztül. Ezek a szimbiózis, az eltávolodás, a függetlenség és a szabad együttműködés egymást követő fejlődési fázisai. A szimbiózis és az eltávolodás fázisában átélt traumák táptalajává válhatnak a társfüggőségnek.
Passzív agresszió és személyiségzavar
A passzív-agresszív személyiségzavarról – mint ahogy a személyiségzavarokról általában – egyre több szó esik. Arról azonban jóval kevesebb, hogy a passzív-agresszív meghatározás voltaképpen az elhárító mechanizmusok egy típusát fedi, melynek megléte teljesen hétköznapi: túlburjánzása viszont személyiségzavart eredményez.