Szapora szívdobogás

2012.12.11. - Írta: Orvos válaszol

Szapora szívdobogás

Tisztelt Doktor úr!

Szeretném a segítségét kérni. 19 éves vagyok.

Ma egyszer csak gyors, mellkasban érezhető szívdobogásom volt (nem fájt csak nagyokat dobbant) és szédültem, elsötétedett minden, a szívem elkezdett fájni és nehezen kaptam levegőt, a fejemben pedig szorító fájó nyomást éreztem! Szeretném kérni a véleményét, ha lehetséges! Régebben sokszor jártam a kardiológiára, de nem találtak semmit!
Írt ki Betaloc-ot szedtem kb. 2-3 évig, de már kb. 1 éve nem szedem, csak ha nagyon fáj akkor (50mg-nak a negyedét) a pulzus számom is magas kb 100-120-ra is felszokott menni de arra Bisoprolol Sandoz-t 5 mg-osat szedtem!
Igazság szerint van, mikor elfelejtem, de nem veszem be már utána!
Remélem, tud segíteni!


Előre is köszönöm!

További szép napot!

Kedves Nikolett.

Mindig megpróbálkozom azzal, hogy a hozzám fordulóknak tanáccsal segítsek. Ez néha sikerül, sajnos gyakran nem. Tudnia kell, a beteget nem látom, a kapott információk róla szegényesek, azokat is megválogatva küldik. Így kell logikus, hasznos tanácsot adni. De inkább kezdjük az elején. Van egy szívünk, ami fogamzás után lassabban, szülés után abban a ritmusban kezd dolgozni, ami az igénybevételétől függ. Szabályozásának munkáját a lassító / paraszimpatikus/ és a gyorsító, / szimpatikus/ tudatunktól független idegrendszer végzi. Mint minden bonyolult rendszer, néha félrekapcsol, gyorsít, ha nem kell, akkor is. Ezt az állapotot paroxismusos tachycardiának hívjuk, ami a betegnek az Ön által is elmondott panaszokat okozza. Gyorsan megjegyzem, ideges alapon, egészséges szíven is előfordul. Amikor megírta, cardiológiai rendelésen nem találtak szívén szervi elváltozást / hibát az izomzatban, a billentyűkön, a nagyereken/, azonnal erre a funkcionálisnak nevezett zavarra gondoltam. Ezt támasztja alá, a minimális adagban szedetett gyógyszere is. Azt még jó lenne tudni, mennyire veszik apróbb-nagyobb lelki megterhelések igénybe? Ha kissé is bírja a "gyűrődést "dőljön le, vagy feküdjön le, míg maguktól elmúlnak a panaszok a szapora szívdobogás esetén. Egész életére eljegyezni magát gyógyszerszedéssel, nem lenne tanácsos. Sok mozgás friss levegőn nagyon ajánlatos. Gyógyulás életmódfüggő.

Panaszmentességet kívánok,

Dr. Sáry Gyula b.


Szakértőink

dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus



Bezár