Első tévhit: a szénhidrátokat kerülni kell
A közhiedelemmel ellentétben a szénhidrátok nélkülözhetetlenek a kiegyensúlyozott és egészséges diétához. Az üdítőkben, édességekben lévő finomított cukrokat valóban kerülnünk kell, ha fogyni akarunk, de a teljes kiőrlésű gabonatermékek, a gyümölcsök és a zöldségek roppant fontosak, ha meg akarjuk őrizni egészségünket, fittségünket, és jobban akarjuk magunkat érezni a hétköznapokban.
Második tévhit: jobb zsír nélkül, mint kevés zsírral
A zsír kis mennyiségben szintén rendkívül fontos a szervezet számára: segítségével hosszabb ideig érezzük magunkat energikusnak, és kevésbé leszünk állandóan éhesek. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg zsírmentes termék tekintélyes mennyiségű finomított cukrot és sót tartalmaz, mert így jobb ízük lesz.
Harmadik tévhit: ha sportolunk, bármennyit ehetünk
Fogyni csak úgy lehet, ha több kalóriát égetünk el, mint amennyit magunkhoz veszünk. Mozgás közben és után is rengeteg kalória ég el, de a legtöbben erősen felülbecsülik ennek mértékét. Ezzel párhuzamosan jóval kevesebb kalóriabevitelt valószínűsítenek maguknak, mint amennyit valójában megesznek. Ha egy edzés során lemozgunk 350 kalóriát, majd utána jól megérdemelt jutalomként befalunk egy sajtburgert némi sültkrumplival és üdítővel, valójában hízni fogunk. Bizonyos pulzusmérők segítségével már azt is láthatjuk, nagyjából mennyi kalóriát veszítünk egy edzés során, az interneten pedig arról is bőséges tájékoztatást találunk, milyen tápértékűek a kedvenc ételeink.
Negyedik tévhit: ha egész héten szigorúan tartjuk a diétát, a hétvégén megengedhetünk magunknak egy kis könnyítést
Az egész heti egészséges táplálkozás és mozgás mellett igyekezzünk megtartani önkontrollunkat a hétvégén is, amikor kieresztjük magunkból a felgyülemlett feszültséget, és lazítunk. Hiába dolgoztunk napokig keményen az alakunkért, ha a két-három napos szünet alatt az egészet tönkretesszük. Amennyiben a hétköznapokban is időről időre kedveskedünk magunknak valamilyen könnyítéssel (természetesen csak módjával), hétvégén sem lesz igényünk arra, hogy túlzásokba essünk.
Ötödik tévhit: ha kevesebbet eszünk, lemegy a hasunk
A hosszas koplalás lelassítja az anyagcserét, megzavarja a szervezet működését, és sokszor alkalmi mértéktelenséghez vezet az étkezések során. Testünknek következetes rendszerességgel elfogyasztott, jó minőségű, egészséges ételekre van szüksége ahhoz, hogy hatékonyan égesse el a kalóriákat. Fogyni csakis rendszeres táplálkozás mellett lehet.