Jót vagy rosszat tesz nekünk a méz?
A mézet nagyon gyakran úgy nevezik, mint a hagyományos cukor természetes, egészséges alternatívája. Ez leginkább annak köszönhető, hogy számos egészségügyi előnye, valamint magas antioxidáns tartalma van. Egyesek úgy hiszik, hogy a méz a megfelelő megoldás, amikor egy kis édes után vágyunk. Mások viszont pont a magas cukortartalma miatt mellőzik. Ebben az írásban megpróbáljuk összeszedni, hogy a méz vajon jót vagy rosszat tesz-e nekünk.
Természetesen a bőrrák ellen
Sok tanulmány igazolta, hogy a vitaminok, az ásványvízben található ásványi anyagok, a piros gyümölcsökben, zöld teában, vörösborban, fekete csokiban található antioxidánsok sokat segíthetnek a bőrrák megelőzésében.
A zöld tea önmagában még kevés
Az utóbbi években komolyan divatba jött a zöld tea, se szeri, se száma az előnyös tulajdonságokat soroló újságcikkeknek, és a természetes gyógymódok szakértői is előszeretettel ajánlják betegeiknek fogyasztását. De vajon valóban ennyire univerzális italról van szó?
Fehér, fekete vagy zöld?
Sokan azt hiszik, a zöld, fekete, vörös és a többi tea között ezek fajtája jelenti az eltérést, pedig ezek mindegyike ugyanazon növényből készül: a szín szerinti felosztás a tealevelek feldolgozása szerint keletkezett.
Csokit mindenkinek!
Kutatók a kakaóbab, az étcsokoládé illetve a kakaópor antioxidáns tulajdonságait gyümölcsök antioxidáns tulajdonságaival összevetve arra a megdöbbentő felismerésre jutottak, hogy az „istenek eledele” jóval nagyobb koncentrációban tartalmaz sejtvédő hatású antioxidánsokat, mint akár az áfonya vagy a gránátalma – eredményeiket a Chemistry Central Journal című tudományos folyóiratban publikálták.