1. Megnövekedik a stroke-betegek száma
Kutatások a nyári és az őszi átállításban összefüggéseket találtak azzal, hogy a stroke-betegek száma megnövekedik a kórházakban. Ugyanis átlagosan 8%-al magasabb számot produkáltak az átállítást követő két napban. A nők pedig sajnos sokkal érzékenyebbek voltak erre a változásra, mint a férfiak. A kockázat pedig magasabb volt a 65 év feletti embereknél.
2. Többen lesznek depressziósak
Néhány kutatás megvizsgálta a kapcsolatot a depresszió és az óraátállítás között. Az őszi időszámításra történő átmenet a depressziós epizódok 11%-os növekedését eredményezte. Szerencsére a mostani átállításnál, ebben az időszakban ez kevésbé érint minket. Hiszen a nyári időszámítás esetében nem lehet ilyen egyértelmű párhuzamot húzni.
3. A szívinfarktusok száma is növekedik
A szívinfarktus mértéke a nyári átmenet utáni első három hétben jelentősen nőtt, ami ugyancsak több nőt érintett. Az őszi időszakban azonban az előfordulási arány alacsonyabb, viszont több férfit érint.
4. Hajlamosabbak a balesetekre
Továbbá az óraátállítás összefüggésbe hozható a közlekedési balesetek növekedésével is. Tanulmányok számolnak be arról, hogy az óraátállítást követően átlagosan 10%-os növekedés tapasztalható az autóbaleseteket tekintve. A fáradtság és a kimerültség egyértelműen a lehetséges kiváltó tényezők közé sorolható.
5. Az alvás és az ébredés egyaránt problémás
Az agy cirkadián ritmusa vagy belső órája ösztönösen követi a napfényt. Valamint a testünk minden sejtje rendelkezik saját ritmussal. Amikor időbeli változás történik, mint például az óraátállítás, a normális testfunkciók azonnal kizökkenhetnek. Így az elalvás és az ébredés is nehézkes lehet az embereknek.
Forrás: www.msn.com