Se cigi, se csoki?

A kettes típusú cukorbetegség részben a túlzott szénhidrát- és cukorfogyasztás következményeképpen is kialakulhat, de egy új kutatás eredményei szerint már a passzív dohányzás is fokozza a betegség kialakulásának rizikóját.

A férfiak korán halnak

Szerte Európában rövidebb életkort érnek meg a férfiak a nőknél. Ennek legfőbb oka egy új kutatás eredményei szerint a dohányzás. A dohányzás kétszer annyi férfi életét követeli, mint az alkoholizmus.

Dobja el a cigarettát! Tippek a leszokáshoz

A „könnyűt” és csak „napi egy szálat” elszívó emberből pillanatok alatt olyan nikotinfüggő „láncdohányos” lehet, akit előbb-utóbb reggeli köhögésrohamok és egyéb kellemetlen tünetek fognak kínozni. Ami még ennél is rosszabb, hogy az idő előrehaladtával akár még tüdőrák is kialakulhat.

NE SZÍVJ TOVÁBB!

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága a – január elsején hatályba lépő – nemdohányzók védelmében történt törvénymódosításhoz kapcsolódva hatodik, egyben legnagyobb népegészségügyi kampányát indította ma útjára.

Az Európai Bizottság a dohányzásról való leszokásra ösztönzi a fiatalokat

Budapest, 2011. szeptember 19.: John Dalli, az Európai Bizottság egészségügyi biztosa elindította az „Ex-Smokers Are Unstoppable" (A volt dohányosok megállíthatatlanok) elnevezésű kampány második szakaszát. Elmondása szerint a kampány közösségi oldalain eddig több mint 500.000 látogató jelezte, hogy szimpatizál a kampánnyal.

Fogaink ellensége is a cigaretta

Közismert, hogy a dohányzás növeli a szívbetegségek és az agyvérzés kockázatát, károsítja a tüdőt és a légutakat, nők esetében jóval nagyobbá teszi a koraszülés esélyét. Emellett egy friss kutatás tanúsága szerint a fogakat és az ínyt is a lehető legnagyobb mértékben roncsolja.

Új gyógyszer COPD-betegeknek

A COPD rohamok jelentős csökkentését ígéri egy hosszú hatástartamú antikolinerg hörgőtágító: a POET-COPD-vizsgálat eredményeit nemrégiben tette közzé a New England Journal of Medicine tudományos szaklap.

Tovább füstölnek a németek

Németországban 2007 szeptembere óta hatályosak azok a törvények, amelyek megszigorították a dohányzást.

COPD és a cigaretta párban járnak

A betegség egyik legjelentősebb kockázati tényezője a dohányzás. A legcélravezetőbb, amit az egyén a betegség elkerülése, illetve rosszabbodásának elkerülése érdekében tehet, az a nikotinizmus felszámolása.

Kényszerszüneten a négylábú diagnoszták

A gyömrői Kutyák a Rák Ellen az Életért Alapítvány négylábú szaktekintélyei akár kilencvenkilenc (!) százalékos pontossággal képesek „kiszagolni” a tüdőrákot, jelenleg mégsem dolgozhatnak. Az anyagi források kiapadtak, a kutyák képességeit megerősítő ismétlő kontrollvizsgálatok pénz nélkül nem valósíthatók meg – eredmények híján pedig a vizsgálatra jelentkezőket sem tudják fogadni az alapítvány munkatársai.

Percek alatt halálos

A dohányfüst már az első cigaretta elszívását követően roncsolhatja a DNS-t, megalapozva a szervezetben a rák kialakulását. Vagyis aki abban reménykedik, hogy idővel leszokik, nem biztos, hogy megóvja magát a rákbetegségek kialakulásától.

Szakértőink

Somogyi Andrea Somogyi Andrea pszichiáter
dr. Kósa Zsolt dr. Kósa Zsolt szülész- nőgyógyász
dr. Sánta Zsuzsa dr. Sánta Zsuzsa gyógyszerész
dr. Sáry Gyula dr. Sáry Gyula belgyógyász
Bujdosó Mara Bujdosó Mara pszichológus
dr. Sahin Péter dr. Sahin Péter gasztroenterológus
dr. Felkai Péter dr. Felkai Péter utazásorvos
dr. Bálint Géza dr. Bálint Géza reumatológus
dr. Káposzta Zoltán dr. Káposzta Zoltán neurológus
dr. Fekete Ferenc dr. Fekete Ferenc andrológus
dr. Süli Ágota dr. Süli Ágota pszichiáter, pszichoterapeuta, gyermekterapeuta
dr. Pataki Gergely dr. Pataki Gergely plasztikai sebész
dr. Nagy Andrea dr. Nagy Andrea gyermekorvos
Solymosi Dóra Solymosi Dóra dietetikus
dr. Apor Péter dr. Apor Péter belgyógyász, sportorvos



Bezár